Pera’s Bowl konsepti nereden geliyor?

I.Süleyman (Kanuni) döneminde Venedik elçisi görevini sürdüren Andrea Gritti’nin (-ki sonrasında Venedik Cumhuriyeti Doçe’si olmuştur) oğlu, Luigi Gritti taksim dolaylarında oturmaktadır. Eski ismi Yunanca da “öte yaka” anlamına gelen Pera’nın günümüzdeki adı olan Beyoğlu’nun ismi bir rivayete göre buradan gelmektedir.

Pera’s Bowl, Birleşik Amerika Devletleri’nde 1920’li yıllarda çok fazla üne kavuşan öğle yemeği Soup & Sandwich kombinasyonun en başarılı örneklerini sizlere sunmaya başlamış Türkiye’de ki ilk örneğidir.

Bu konsept yeni nesil Fast Food türü olabilir

“It could be the next generation of fast food”

-John Lang, New York merkezli Restaurant Business dergisinin yönetici editörü

19. Yüzyılda Pera bölgesi, otel menülerinden müzik programlarına, verilen yemeklere kadar her şey, bu coğrafyada farklı tatların ve özelliklerin toplamının yaşandığını gözler önüne getirmektedir.

Biz de Pera’s Bowl ailesi olarak Amerika’nın Soup&Sandwich konseptinin kültürümüz tatları ve lezzetleri ile harmanlayarak sizlere sunmaktayız.
Siz de şimdi websitemizden “Hemen Sipariş Ver” tuşuna basarak veya anlaşmalı olduğumuz hizmet sağlayıcılarımız aracılığı ile siparişinizi verebilir ve bu enfes tatların keyfini çıkarabilirsiniz.

loading...